KadraKadraKadra

Kucińska.jpg

Agnieszka Kucińska

Pedagog szkolny

Jestem pedagogiem, psychologiem oraz psychoterapeutą, obecnie staram się o certyfikat PTP oraz PTIPDiES SI . Pracuję w 2 SLO od 2005 roku i z każdym rokiem na nowo odkrywam niezwykły klimat tej szkoły oraz potencjał ludzi, którzy ją tworzą. Nie mogłabym robić tego co robię, gdyby nie moja nieograniczona ciekawość drugiego człowieka. Irvin D. Yalom (mój aktualny guru) twierdzi, że Nietzsche [...] podobno powiedział, że przy pierwszym spotkaniu wiesz o kimś wszystko, a przy następnych spotkaniach coraz bardziej oddalasz się od swojego pierwszego, prawdziwego wglądu. Mam wrażenie, że dokładnie na tym polega moja praca w szkole – na szukaniu kolejnych wglądów w sytuację i skomplikowaną osobowość ucznia, co staje się często niezwykłą przygodą dla nas obojga.