InformacjeInformacjeInformacje

zdjęcie 3.jpg
zdjęcie 4.jpg
zdjęcie 5.jpg

Król Stanisław August Poniatowski, jego herold  oraz caryca Katarzyna II oczekiwali w Łazienkach na  uczniów 2slo. W historyczne postaci wcielili się Jan Wilamowski, Melania Michalska i Jan Horawa, uczniowie klasy prDP1 R, która pod opieką pani Agnieszki Siatkowskiej przygotowała plan gry miejskiej, poświęconej ostatniemu królowi Polski i jego śmiałym przedsięwzięciom kulturalnym w Warszawie. Stacje gry miejskiej znalazły się między innymi przed  Pałacem Kazimierzowskim, dawnej Szkole Rycerskiej (zwanej też Korpusem Kadetów) oraz przed Zamkiem Królewskim, przekształconym za panowania Stanisława Augusta w reprezentacyjną rezydencję monarszą.

Gra zakończyła się w Łazienkach, zespole ogrodowo – pałacowym założonym przez króla, perle stylu stanisławowskiego.