ProjektyProjektyProjekty

Projekty

Artystyczne wędrówki po górach

 

Do najciekawszych projektów realizowanych w roku szkolnych 2017/18 należał ten prowadzony przez Julię Łukasiak i Rafała Kardasia. "Artystyczne wędrówki po górach" przesłały nam na stronę internetową wspaniałą galerię wraz z opracowaniem. Oddajmy głos tutorom:

 

Celem projektu było prześledzenie przemian, jakim ulega postrzeganie gór przez artystów: malarzy, grafików i fotografów. Miejscami, które wybraliśmy jako „poligony doświadczalne” były dwie doliny tatrzańskie: Kościeliska i Strążyska. Uczestnicy projektu mieli możliwość ujrzeć z bliska widoki, które przedstawiali artyści – dosłownie stanąć na ich miejscu – i porównać je z reprodukcjami dzieł. Mogli też obserwować zmiany, jakim uległ krajobraz na przestrzeni XIX i XX w. Wyjazd w Tatry był też okazją samodzielnego spróbowania różnych technik artystycznych i próby odnalezienia własnego sposobu postrzegania gór. 

 

Rezultatem naszej pracy są mapy obu dolin z oznaczeniem miejsc, w których wykonywane były poszczególne dzieła (do pobrania – plik broszura projektu). Jej uzupełnieniem są załączone reprodukcje.

 

Zachęcamy do wycieczki z naszymi mapami w ręku!

Artystyczne wędrówki po górach broszura