ProjektyProjektyProjekty

Wrażenia z Minifestiwalu

Mamy za sobą grudniowy przegląd osiągnięć i bieżącej pracy projektów tutorskich. Działo się dużo - o relacje poprosiliśmy uczniów i tutorów projektów. Więcej o samych projektach na poświęconej im podstronie. Zapraszamy do lektury!

Projekt „3, 2, 1 IMPRO!”
Tutor: Katarzyna Klata

Nasz festiwal projektowy rozpoczął się rozgrzewką. Nie byliśmy pewni ile osób pojawi się na naszym występie, więc rozpoczęliśmy od prostych ćwiczeń związanych z naszym projektem, do udziału w których zapraszaliśmy także wchodzących do naszej sali gości. Staraliśmy się zsynchronizować ze sobą poprzez wykonywanie wielu czynności jednocześnie, dobrze się przy tym bawiąc. Zajmowała nas między innymi gra w skojarzenia, która nie jest wcale tak prosta jak sugeruje jej nazwa. Stanie na tym samym poziomie z innymi osobami i odgadnięcie ich propozycji wymaga pewnej wprawy i szczęścia. W końcu rozpoczął się nasz właściwy występ. Po hojnej ilości zewnętrznej reklamy przez uczestniczki naszego projektu, widownia się zapełniła. Korzystając z danego przez nich słowa inspiracji, stworzyliśmy przestrzeń do naszej gry: aleję parkową z kasztanami. Wszyscy wcielali się w rozmaite role i odgrywali swoje postacie z werwą i humorem. Następnie podziękowaliśmy wszystkim zgromadzonym i po posprzątaniu naszej sali rozeszliśmy się do domów.

Projekt „36 twarzy prawdopodobieństwa”
Tutor: Małgorzata Lenard, Wojciech Lasmanowicz

Koło fortuny się kręci i sam nie wiesz kiedy przegrywasz wszystkie oszczędności, podobnie rzecz ma się z projektem 36 twarzy Prawdopodobieństwa, nie wiadomo kiedy i jak dotarliśmy do połowy semestru a co za tym idzie mini festiwalu. Dzięki wspólnej pracy udało nam się stworzyć grę (pół)hazardową, której celem było doświadczalne wykazanie że prawdopodobieństwo prawdopodobnie działa. W trakcie zmagań graczy z losem krupierzy skrupulatnie zapisywaliśmy wyniki które następnie zbadamy w celu weryfikacji wcześniejszych założeń. W przeciągu najbliższych tygodni zbadamy otrzymane dane, co w przyszłości pozwoli nam zoptymalizować paramenty naszych następnych gier. Do zobaczenia na Festiwalu w już (prawie)profesjonalnym kasynie.

Projekt „Odyseja kosmiczna”
Tutor: Piotr Morawiecki

18 grudnia w szkole przy ulicy Nowowiejskiej 5 w Warszawie mieliśmy przyjemność zaprezentować nasz projekt szerszej publiczności podczas festiwalu projektów młodzieżowych. Na utworzonym przez nas stoisku uczestnicy festiwalu mogli zobaczyć m.in. działanie sieci neuronowej, czy komponenty, które stworzyliśmy jak np. spadochron. Dodatkowo mieliśmy okazję przedstawić sporą ilość informacji nt. samego konkursu i działań naszego zespołu podczas seminarium, w którym uczestniczyło około 40 osób. W tym dniu mieliśmy również przyjemność po raz pierwszy wystąpić w oficjalnych koszulkach zespoły Arctowsky, które nosiliśmy przez czas trwania festiwalu. Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z tego dnia!

Projekt „Rozmawiam, negocjuję, mediuję -  Pomagam sobie i innym”
Tutor: Katarzyna Majewska

W tym roku na minifestiwal projektowy wspólnie z moimi koleżankami z projektu  przygotowałyśmy, jak się później okazało, niezwykle interaktywny i robiący furorę, krótki wstęp do  festiwalu projektów w maju.
Przygotowałyśmy cztery stacje, na każdej z nich było zadanie związane z emocjami. Chciałyśmy pokazać emocje w przystępny sposób, więc wykonałyśmy emocjonalne memory, wykreślankę z emocjami i Czarnego Piotrusia. Zwieńczeniem wszystkich stacji była ankieta dotycząca uczuć przeżywanych przez uczniów naszej szkoły. Mamy w planach zaprezentowanie wyników naszej ankiety na majowym festiwalu.
Oczywiście jeśli ktoś wykonał wszystkie zadania miał szansę uraczyć się świątecznym łakociem. Celem tego wszystkiego było przedstawienie naszej dotychczasowej pracy na projekcie i oczywiście świetna zabawa!
Wszystkim odwiedzającym bardzo dziękujemy i zapraszamy w maju!!!

Projekt „Śladami artystów francuskich”
Tutor: Julia Łukasiak

Nasz projekt przez w tym semestrze badał historię mody francuskiej.  W grupach przygotowałyśmy plakaty tematyczne. Każdy z nich skupiał się na innym projektancie, z wyjątkiem jednego o stylu francuskiej gwiazdy filmu: Brigitte Bardot. Plakaty dotyczyły następujący artystów świata mody : Christian Dior, Coco Chanel, Louis Vuitton, Yves Saint Laurent. Wystawa opowiadała także o historii i ewolucji mody francuskiej. Wydaje nam się, że wystawa cieszyła się sporą popularnością, z czego jesteśmy bardzo zadowolone.

Zosia Niciejewska 1b